Pakistan Çok Girişli Ticari Vize

Çok girişli vizenin konsolosluk harcı tek girişli ve çift girişli vizeden farkldır. Çok girişli Pakistan vizesi ücretini öğrenmek için çağrı merkezimize bağlanarak, güncel vize ücret bilgisini de içerir e-mail talebinde bulunabilirsiniz. Yetkilimiz seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza uygun evrak listesini tarafınıza yönlendirecektir. 

Pakistan Konsolosluğunun Türkiye'de bölge ayrımı yoktur. Bu nedenle tüm Türkiye'den yapılan vize başvuruları tek bir merkezden yönetilebilmektedir. Pakistan vize başvurularında başvuru sahibinin randevu gününde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle evraklarınızı kargo ile merkez ofisimize göndermeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. 

Kısa süreli Pakistan vize başvuruları ortalama olarak 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ankara ve İstanbul dışından yapılan başvurularda evrakların kargo ile iletilmesi nedeniyle işlemler 1-2 gün uzayabilmektedir.

Pakistan ticari vize başvurularınızda kargo ve kurye hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz evrakları ikamet bölgenize en yakın ofisimize ulaştırmanız, vize başvurunuzu tamamlamamız için yeterli olacaktır. 


Çok girişli Pakistan ticari vize başvurusu için vize servisimize ulaştırılması gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir:


1.Pasaport 
Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaporta ek olarak pasaportun ilk sayfasının fotokopisi ve varsa başvuru sahibinin önceki vizelerinin fotokopileri de ibraz edilmelidir.
2. 2 adet fotoğraf
Beyaz fonlu, 3,5x4,5 cm ebatlarında, güncel iki adet fotoğraf
3. İş Yeri Yazısı
Türkiye’de bağlı çalışılan şirketin yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına, ticari organizasyonun detaylarına ayrıntılı olarak yer verilmeli, çalışanın Pakistan seyahati süresince izinli olduğu tarihlere dilekçede yer verilmeldir. 
4. Banka Hesap Özeti 
En az 5.000 TL bakiyesi olan ve en az son 3 aylık hareket bilgisini içeren hesap özeti, kaşe ve imzalı olmalı; bankanın imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır.
6. Davetiye 
Ticari vize başvurusunda davetiye, Pakistan Ticaret  Odası tarafından tasdik edilmiş olmalıdır. Davetiye formatına dair detaylı bilgiyi yetkilimizden alınız. 
7. Pakistan vize başvuru formu
Vize başvuru formu büyük harflerle ve İngilizce olarak doldurulmalıdır.  Pak,stan vize formunun doldurulması konusunda yetkililerimizden destek talebinde bulunabilir, bu konuyu yetkililerimizin çalışma alanına bırakabilirsiniz.  İlgili sayfamızdan başvuru formunu PDF formatında indirerek, İngilizce olarak doldurabilirsiniz. 
8. Varsa Pakistan’da faaliyet gösteren şirketle iş ilişkisini kanıtlayacak faturalar, ithalat-ihracat yapıldığını ilişkin belgeler
9. Güncel Şirket Evrakları
- Faaliyet  Belgesi
-Sicil Gazate
-Vergi Levhası
-İmza Sirküleri
(!) Pakistan’a ticari amaçla yapacağınız seyahatlerde otel ve uçak rezervasyonunuzu sizin adınıza yapmaktayız. 
(!) Türkiye’den vize başvurusu yapan yabancı başvuru sahipleri, Türkiye ikamet izin fotokopilerini de sunmalıdırlar. 

Pakistan ticari vizesi

> Pakistan kapı vize uygulaması yoktur. Seyahatinizden 7 gün önce ikamet bölgenize en yakın Euroasia GVS ofisimize başvuru yapmanız halinde vize işlemlerinizi tamamlamaktayız. Pakistan için vize başvurunuzda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. 

> Ticari vizeler ileri bir tarihten itibaren başlamamaktadır, vizelerin geçerliliği pasaportun işlemden çıktığı gün başlamaktadır. 

> Tek girişli Pakistan vizeleri istisnai durumlar dışında 90 gün içinde 30 gün kalışlı olaran düzenlenmektedir. 


> Acil Pakistan ticari seyahatleriniz için bizi bilgilendirebilirsiniz.


Pakistan ticari vizesi ve tüm dünya ülkelerinin vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizİ arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.