Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Devleti'nin Türkiye'de iki adet diplomatik temsilciliği bulunmaktadır.

Ankara'daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul'daki Pakistan Konsolosluğu iletişim bilgileri başta olmak üzere detaylı bilgiye ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 

Bu iki temsilciliğin de yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin neresinde ikamet ediyor olursanız olun vize başvurunuzu Ankara veya İstanbul merkezli olarak tamamlayabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Başvuru

Pakistan vize başvurunuzu İstanbul’daki Pakistan Konsolosluğuna veya Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliğine gitmeden, Pakistan vize başvurularını kabul eden yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür. Başvuru sahipleri büyükelçiliğe veya başkonsolosluğa şahsen başvuruda bulunma hakkına da sahiptir. Şahsen konsolosluk nezdine başvuru yapacaklar ilgili birimi arayarak randevu almalıdırlar.

Turistik, ticari, aile ziyareti gibi kısa süreli seyahatlerde Pakistan vizeleri maksimum 90 güne kadar verilmektedir.

Pakistan vize başvurularınızda pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Pakistan vize başvurusunda bulunmak için vize başvuru formunu doldurun.

Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve beyan edilen bilgilerin doğru olmasına özen gösterilmelidir.

Pakistan Konsolosluğu vize başvuru formuna PDF formatında buradan ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Vize başvuru formunu İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. 

Pakistan vize başvurusunda bulunmak için vize başvuru formunu doldurun. 

Vize başvuru formunu doldururken, belgelerle kanıtlayamayacağınız bilgileri forma yazmayınız. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir.

Pakistan vize başvuru formu hakkında detaylı bilgiye ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

Pakistan Vizesi Davetiye

Seyahat amacı değişmeksizin Pakistan vize başvuru sahiplerinin davetiye temin etmeleri gerekmektedir. Turistik vize başvurularında turizm şirketinin sahibi tarafından yazılmış noter onaylı bir  dilekçe beyan edilirken; ticari vize başvurularında Pakistan’daki şirketten davetiye temin edilmelidir. Turistik vize davetiyesi gönderen kişi kimlik kartı fotokopisini de eklemelidir

 

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan vize ücretleri; seyahatin amacına turistik, ticari ve ülkeye gerçekleştirilecek seyahat sayısına göre (tek girişli, çift girişli, çok girişli) değişmektedir. Vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz ilden evraklarınızı göndererek, yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde Pakistan Konsoloslukları vize harç ücretine servis bedeli eklenmektedir.

 

Pakistan Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Pakistan Konsolosluğu Pasaport yenileme formlarını sayfamızdan PDF formatında indirebilirsiniz

12 yaş üstü pasaport yenileme formuna buradan ulaşabilirsiniz.

12 yaş altı pasaport yenileme formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliğine Nasıl Gidilir

Pakistan Başkonsolosluğuna Nasıl Gidilir

 

Uyarılar

> Pakistan pasaportunuzu teslim aldığınızda vizenizin üstünde yer alan bilgileri kontrol etmeyi unutmayınız. 
Adınız-soyadınız, fotoğrafınız ve vize geçerlilik sürelerinin doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Bilgilerde  herhangi bir yanlışlık söz konusuysa vakit kaybetmeden konsolosluk yetkilisine bilgi vermenizi tavsiye ederiz. 

> Vize geçerlilik süresi aşıldığı takdirde para cezası verilmektedir.