Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formunu doldurmadan önce sayfamızda bulunan talimatları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Pakistan vize başvurularında görev alanı ayrımı ve başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Pasaportunuzun işlemden çıkmasıyla pasaportunuz yetkililerimizde ilgili birimden teslim alınarak ikamet etmiş olduğunuz adresinize gönderilmektedir. 

Vize başvuru formunun doldurulması konusunda yetkililerimizden destek alabilir, bu konuyu yetkililerimizin çalışma alanına bırakabilirsiniz.  Pakistan vize başvuru formunu, Pakistan Konsolosluğu resmi evrak işlemlerinde kullanılan diğer formları  sayfamızdan indirebilirsiniz. Pakistan vize formunun doldurulması konusunda ayrıntılı bilgiyi sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. 

(!) Pakistan vize başvuru formunu PDF formatında buradan indirebilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

(!) Türkiye'de ikamet eden Pakistan vatandaşları, pasaport yenileme formlarına buradan ulaşabilirler.

Pakistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

> Pakistan vize başvuru formu eksiksiz ve belirlenen uyarıları dikkate alınarak hazırlanmalıdır. Eksik formla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. 

> Pakistan Büyükelçiliği tarafından, vize formu ve beyan edeceğiniz diğer evraklarla birlikte değerlendirileceği için bütün evraklarda tutarlı ifadeler kullanmaya özen gösteriniz. 
Vize başvuru formunda bulunan soruları özenle cevaplayınız. 

> Pakistan’a gerçekleştireceğiniz seyahatinizin amacına göre vize başvurusunda bulunmalısınız. 

> Vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz. 

> Pakistan vize formuna atacağınız imza ile başvuru belgelerinizde kullanacağınız imzanın uyumlu olması gerekmektedir. Konsolosluk görevlileri imzaların uyuşmasına önem vermektedir. 

> Ülkeye seyahat planlayan vize başvuru sahipleri işveren, çalışan, emekli ve öğrenci gibi toplumun farklı sosyal statülerinde bulunan kişiler iş ve sosyal durumlarına bağlı olarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. 

> Vize başvuru formu bireysel doldurulması gereken bir belgedir bu nedenle grup halinde seyahat eden her başvuru sahibi bireysel olarak vize başvurusunda bulunacağu gibi bireysel vize başvuru formu doldurarak, formu şahsen imzalamalıdır. 

> Biri vize başvuru formuna eklenmek üzere, toplamda 2 adet fotoğraf ibraz edilmelidir.  Pakistan vize başvuru formuna ekleyeceğiniz fotoğrafın 45 mm yüksekliğinde 35 mm genişliğinde olması gerekmektedir.  Vize başvurularında kullanacağınız fotoğraflar arka fonu beyaz, renkli olmalı ve güncel fiziksel görünüşünüzü yansıtmalıdır. 

> Pakistan vize başvuruları; evrakların yetkili birime tarafımızca iletilmesine müteakip 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

> Pakistan Büyükelçiliği gerekli görmesi halinde vize başvuru sahibini mülakata çağırabilir. 

> Vize başvuru sahibi ile birlikte seyahat edecekler varsa (eş, çocuk, anne, baba) vize başvuru formunda belirtilmelidir.

> Vize başvuru sahibinin seyahat masrafları birinci dereceden akrabalık bağı bulunan sponsor tarafından karşılanacaksa, sponsora ait bilgilere başvuru formunda yer verilmelidir. 

> Pakistan otoriteleri formda yazan bilgilere göre vize başvurunuzu değerlendirmeye alacaktır. Bu nedenle formda yer alan yanlık bilgiler, vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. 

Vize başvuru formunu doldururken beyan edeceğiniz irtibat adresiniz, her zaman kullandığınız kolay ulaşabilen bir adres olmalıdır. 

> Vize başvuru formunda kimlik bilgilerinizi, pasaport bilgilerinizi ve Pakistan’a seyahat sebebiniz ve seyahat detaylarına başvuru formunda yer vermelisiniz. 
Evlilik veya boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişikliği yaşamış başvuru sahipleri, güncel kimlik bilgileriyle düzenlenmiş pasaportlarıyla başvuruda bulunmalıdırlar. 

> Pakistan vizesi başvurularınızda 10 yıldan eski pasaportunuzu kullanamazsınız. 

Pakistan vize başvuru formunun doldurulması konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz, bu konuyu yetkililerimizin çalışma alanına bırakabilirsiniz. Euroasia GVS ofislerimizi ziyaret ederek de form ve dilekçeler konusunda destek talebinde bulunabilir, evraklarınızı teslim edebilirsiniz.